Volby, pohled na politiku

Dlouho jsem přemýšlel, jestli má cenu se k volbám a politice vyjádřit. Nakonec mi to nedalo a sepsal jsem pár řádků, kde se snažím popsat můj pohled na věc. Nebudu zde zmiňovat žádné politické strany. Jen chci napsat, jak to vidím.

     O politiku jsem se více začal zajímat až v posledních pár letech. Snažím se trochu sledovat politické dění a občas s některými přáteli prohodíme nejen u piva pár slov. Postupem času jsem zjistil, že mít dobrý přehled a vyznat se v politice není tak lehké. Je to spíše nadlidský výkon. Dnes máme kolem sebe mnoho informací a většina lidí je nedokáže zpracovat. Potýkáme se s především informačními masážemi z médií. Potom je problém vyhodnotit, kde je vlastně pravda.

     Kde je pravda? To je asi největší kámen úrazu. Někdy je problém, že pravda je prakticky nedohledatelná. Pak se můžeme donekonečna dohadovat. Pokud bych si měl zjišťovat každou přijatou informaci, tak bych nemohl pomalu ani pracovat a zajímat se jen o jejich pravdivosti. To samé platí o politice. Hlavně v období před volbami, kdy se objem informací mnohokrát zvýší. Viděl jsem pár politických debat a četl jsem různé programy stran. Stejně mám z toho smíšené pocity a mám problém si vybrat, kdo je pro mě nejlepší volba. V posledních dnech před volbami mě už debata na téma voleb začalo vysilovat. Nakonec jsem si svého favorita vybral a věřím, že jsem udělal správné rozhodnutí. To se ale uvidí až za pár měsíců.

zdroj: twitter.com

     Podle mě hodně voličů se rozhoduje podle různých zdrojů informací, které jsou dost zavádějící. Na druhou stranu tyto lidi chápu. Politika je znechucuje a nemají, nebo si nechtějí udělat na politiku čas. Mám ale pocit, že v mém okolí začíná více lidí o toto téma zajímat. Tedy zřejmě i o naší budoucnosti. A to je dobře. Zásluhu na tom mají především sociální sítě.Myslím si, že jít k volbám je občanská povinnost. Pevně věřím, že k volbám půjde více lidí než doposud. To je první krok. Za druhý krok považuji to, že se lidi zamyslí a budou se o politiku více zajímat.

Napsat komentář