Praha #1 Špejle

     Začnu nejčerstvějším zážitkem z podniku Špejle na Jindřišské ulici v centru, kousek od Václaváku. Nejedná se o klasickou restauraci, ale o podnik s netradičním konceptem. Po vstupu vás čeká pohled na příjemně zařízený interiér. U stolu si první klasicky objednáte z nápojového lístku. Jídelní lístek nehledejte. Nabídka jídel se nachází na špejlovém baru, kde je postupně obměňována.

interiér

     Nabídka se skládá ze studených, teplých a sladkých jídel. V každém jídle je zapíchnutý určitý počet špejlí. Jedna špejle vyjadřuje cenu 29 Kč. Většinou se na pokrmech nachází jedna až dvě špejle. Po snězení jídla se špejle dají do  kovové nádobky uprostřed stolu, kde se potom spočítají a účtují. Ze studených pokrmů zde najdeme především různé druhy chlebíčků, z teplé například mini vepřo knedlo zelo nebo mini hamburger.

     Pokud máte rádi pivo, doporučuji vyzkoušet světlý ležák Špejle. Nečekejte klasické objemy 0,3 a 0,5 litru, ale 0,25 a 0,4 litru. Jestli bude mít cestu do Prahy, doporučuji tento podnik se zajímavým nápadem navštívit. Z hlavního nádraží je to cca 5 minut chůze. Více informací naleznete na spejle.eu.

interiér

        TIP: Pokud budete mít chvíli času, tak se určitě zastavte podívat na Hlavní poštu a nakoukněte dovnitř. Vchod najdete cca 50 metrů směrem k Václaváku od Špejlí.

zdroj: mapy.cz

odbavovací hala pošty

Napsat komentář