Jízdenka na léto 2017

     V roce 2012 zavedly ČD jízdenku, s kterou můžete neomezeně cestovat vlakem po celé republice. Podmínkou je využívat vlaky ČD v 2. třídě s platností jednoho nebo dvou týdnů a to v časovém rozmezí od prvního července do posledního srpna.  Jízdenku si se slevou mohou zakoupit majitelé IN karty (zákaznická karta ČD) s jakoukoli zákaznickou aplikací nebo držitelé platného studentského průkazu ISIC. Základní cena jízdenky (bez slev) stojí o něco více. Pokud nemáte ani jednu kartičku, můžete si ji koupit na pokladnách ČD nebo na e-shopu za plnou cenu. Jízdenka je nepřenosná, máte na ni vytisknuté jméno.

        A proč o tom vlastně píšu? Cestuji s jízdenkou na léto každým rokem a za těch pět let jsem procestoval několik tisíc kilometrů, kde jsem měl možnost navštívit mnoho míst v republice, ale hlavně možnost poznat mnoho nových lidí z různých koutů Česka.  A to se vyplatí!  Líbí se mi volnost, kterou s jízdenkou máte. Můžete se rozhodnout uprostřed cesty, že pojedete úplně jinam.

tabulka1

Závěrem bych Vám chtěl dát pár tipů:

  • Nejlepší je mít zařízenou In kartu s aplikací a jízdenku si koupit přes e-shop přímo na ni. Jednak dostanete body do věrnostního programu, ale hlavně budete mít vše na jedné kartě na rozdíl od ISIC karty, kdy s sebou musíte mít vytištěnou jízdenku.

 

  • Při cestování doporučuji nainstalovat do vašeho chytrého mobilu aplikaci Můj vlak, která je dostupná na Android a iOS (na WM se údajně vyvíjí). Aplikace má mnoho užitečných funkcí včetně offline jízdních řádů. Nejlépe je samozřejmě mít i mobilní internet, kde potom můžete zjistit například aktuální zpoždění vlaků.

 

  • Pokud vlastníte IN kartu, tak si můžete zakoupit týdenní časový doplatek do první třídy za 250 korun, nebo za 250 věrnostních bodů. Z mých zkušeností bývá první třída v některých vlacích sice nízké úrovni, ale na druhou stranu máte velkou šanci, že budete mít při cestování klid a možnost se vyhnout někdy přeplněné druhé třídě. V některých spojích také dostanete balenou vodu a denní tisk.

 

  • Pokud se chcete projet Pendolinem, budete si muset koupit povinnou rezervaci.

 

Všechny informace ohledně jízdenky naleznete na webu ČD.

cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/-26881/

Šťastnou cestu !

Napsat komentář